Istnieje wiele mylnych przekonań krążących w opinii publicznej, na temat karmienia psa surowym mięsem. Jednak te opinie nie mają poparcia w nauce.

1. Pies nie powinien jeść kości. To jest i prawda, i nie prawda. Pies może jeść kości, ale tylko z mięsa, które nie podlegało obróbce termicznej. Surowe kości zachowują elastyczność (także drobiowe!) i nie szkodzą psu. Szkodliwe są te, które piekliśmy lub gotowaliśmy – dlatego nie wolno dawać psom resztek z naszego stołu. Niestety, kości które zostaną po naszym posiłku już nie nadadzą się dla psa. Po obróbce termiczne stają się kruche, łamliwe i mogą podrażnić, a nawet uszkodzić psi układ pokarmowy.

2. Pies stanie się agresywny jedząc surowe mięso – nie ma żadnych badań, które potwierdzałyby tą opinię. Surowe mięso to po prostu nie przetworzone danie, nie ma w nim żadnych składników, które mogłyby pobudzać do agresji.

3. Pies musi jeść tzw. „zbilanowany” posiłek, a dawnie mu surowego mięsa z warzywami nie zapewni mu tego codziennie.

Codziennie nie. Ważne jednak, czy zapewnia mu wszystko czego pies potrzebuje w skali tygodnia. Nie musimy aż tak się przejmować detalami dietowymi. Dużo trudniej jest w kwestii diety zadbać o człowieka, niż psa.

Author stasiek
Published
Views 2921
youplay